Hovedseksjon

Publisert:

Elevene på 2.trinn hadde ansvaret for denne periodens fellessamling. Temaet var FN og barns rettigheter!

en gruppe mennesker i et rom
Foto: Stine S. Domaas
Idag fikk vi oppleve et flott innslag fra 2. trinn, som sang, delte fakta om FN og viste fram flagg fra hele verden.
Vi satte også fokus på biblioteket vårt, som er fullt av spennende bøker. Noen av disse bøkene er faktisk forbudt i enkelte land. Derfor er budskapet vårt tydelig: Alle barn har rett til å lese!
Stenbråten skole er også i gang med å lage sin egen skoleavis! Dette blir et spennende prosjekt, og alle elever inviteres til å komme med forslag til logo. Vi gleder oss til å se de kreative bidragene.

Under samlingen ble Gullkosten delt ut til 1. og 6. trinn, som over tid har vist imponerende innsats med orden og ryddighet i paviljongene sine.

En fin samling som viste hva vi får til når vi er sammen om læring!
et skilt med en melding

En gruppe mennesker som står foran en stor skjerm

et rom med bokhyller

en gruppe mennesker i et rom